Kiedy warto zdecydować się na wsparcie adwokata przy sprawie rozwodowej?

Kiedy warto zdecydować się na wsparcie adwokata przy sprawie rozwodowej?

Rozwód jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej stresogennych sytuacji, z jakimi możliwe, że będziemy musieli się kiedyś skonfrontować. Wiele osób decyduje się na samodzielne reprezentowanie swoich interesów w trakcie sprawy rozwodowej – czy taka praktyka jest słuszna? Oczywiście nie ma dwóch takich samych spraw tak jak nie ma dwóch takich małżeństw. My jednak uważamy że w tym trudnym okresie należy zapewnić sobie wsparcie zarówno na płaszczyźnie psychicznej, jak i prawnej.

Stres związany ze sprawą rozwodową

Stresogenne sytuacje mają niestety negatywny wpływ na naszą koncentrację – a jak wspomnieliśmy we wstępie, rozwód zdecydowanie jest jedną z nich. Brak koncentracji to niestety ryzyko popełnienia wielu błędów – te związane z rozwodem mogą nas słono kosztować i generować kolejne problemy. Dlatego już we wstępie wspomnieliśmy, że w tym ciężkim okresie należy zapewnić sobie wsparcie – zarówno psychologiczne jak i prawne. To prawne może nam oczywiście zapewnić doświadczony radca prawny lub adwokat Wrocław – rozwód w tym mieście podobno jest jedynie formalnością, przynajmniej na to wskazują statystyki. Te same statystyki wykazują również na inną prawidłowość.

Ponad 70% spraw w tym mieście odbywa się z udziałem adwokata. Wsparcie prawne przy sprawie rozwodowej zawsze pomaga w szybszym zakończeniu postępowania. Nie ma co ukrywać – zawiłości prawne są często niejasne dla osoby niezaznajomionej z Kodeksem cywilnym. Adwokat pomaga nam przebrnąć przez wszelkie meandry postępowania sądowego i wspiera nas przy dopełnieniu wszelkich formalności. Każde postępowanie o rozwiązanie związku małżeńskiego rozpoczyna się od złożenia pozwu rozwodowego. Możemy go przygotować samodzielnie, lub napisać jedynie jego szkic, a resztę powierzyć prawnikowi. Nawet jeżeli postanowimy napisać taki pozew na własną rękę to najlepiej przed złożeniem go w sądzie skierować go do analizy prawnej, która da nam gwarancję, że taki pozew nie zostanie odrzucony.

Zadbaj os swój komfort psychiczny

Obok wsparcia prawnego równie ważne jest wsparcie psychologiczne. Rozwód może powodować problemy natury psychicznej i nie ma w tym nic dziwnego – sytuacja ta wiąże się z zawodem i często jest równoznaczna z bólem po stracie bliskiej osoby. Zadbaj o to, by szczególnie w tym trudnym okresie około rozwodowym otaczać się bliskimi ludźmi, którzy obdarzą Cię troską, wyrozumiałością i wsparciem. A kiedy poczujesz, że zaczynasz tracić kontrole nad własnym życiem, nie bój się skierować do psychologa po pomoc.